0 800 33 96 26
Безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

12 правил зберігання речей

В інтернеті можна знайти безліч статей про те, як виконувати прибирання. Однак потрібно пам’ятати, що дотримуватися чистоти простіше там, де не смітять. Як правильно зберігати особисті речі, щоб прибирати якомога рідше? У даній статті ми розповімо про загальні принципи, які допоможуть розібратися в цьому питанні.

1. Купив нову річ? Викинь стару!

Якщо ви вирішили придбати щось новеньке для свого будинку, потрібно обов’язково знайти для цього відповідне місце. І не виключено, що доведеться позбутися від старої речі. Ви можете подумати, що викидати вам нічого, але насправді, у кожного є «своя» стара ваза, футболка, книга, поламаний стілець, трохи вигорілі штори. Все це предмети, з якими просто шкода розлучатися, але доведеться, якщо ви придбали щось нове.

Звичайно, це правило діє не у всіх 100% випадків. Якщо ви тільки в’їхали в нову квартиру, знайти що-небудь непотрібне буде складно. Але коли у вас вже повністю укомплектоване житло і ви збираєтеся здійснити покупку, слід заздалегідь подумати про місце. Особливо це відноситься до таких предметів як взуття, чашки та футболки. Якщо з’являється бажання, щоб оновити ці предмети, потрібно попередньо звільнити місце.

При цьому не варто доходити до фанатизму. Звичайно, не потрібно здавати ювелірні прикраси та предмети мистецтва в ломбард. Намагайтеся позбуватися від тих речей, якими ви не користуєтеся.

2. Порядок важливий навіть в дрібницях

Організація порядку в домі починається з прибирання «по кутах». Наведіть порядок на горищі, в коморі або в гаражі. Потрібно ретельно переглянути вміст таких місць і викинути все зайве — так звільниться маса простору. Тим, хто живе в квартирі стоїть регулярно заглядати у всілякі скриньки, шафи й кути. І ви з подивом виявите, що там завжди знайдуться речі для викиду.

При плануванні схеми зберігання речей, враховуйте такі рівні зберігання:

  • речі для спільного користування. Ці предмети специфічні, оскільки через місця їх зберігання постійно проходять всі члени сім’ї. Так, у разі якщо всі використовують одну і ту ж шафу, то порядок в ній буде обов’язково порушений. З цією метою система зберігання спільних речей повинна бути дуже простою;
  • особистий простір. Тут що б не робили, все залишиться як і раніше, кожен буде працювати так, як йому зручно;
  • незначні відділи. До них відносяться невеликі коробки, скриньки в столах або під раковиною. Їм теж слід приділити увагу, розклавши всі предмети за порядком.

3. При покупці шафи, ви не купуєте порядок

Бажаючи правильно організувати простір, важливо не потрапити в пастку, в яку часто трапляються люди, доглядаючи в магазинах нову систему зберігання. Навряд чи ви зможете придбати «чарівну» шафу з масою поличок, яка сама по собі буде зберігати порядок.

Якщо ж ви купуєте тренажер, це не означає, що ви почнете дійсно тренуватися.

Різні системи зберігання — це оптимальний спосіб оптимізувати простір, однак, їх потрібно вибирати при врахуванні своїх звичок. При цьому пам’ятайте, що вони не зроблять за вас прибирання і не є гарантією порядку.

4. Оцифрування, як засіб очищення приміщення

Багато речей можна просто перемістити у віртуальне сховище. Звичайно, мова йде не про лижі або старому сервісі, але багато з того, що зберігатися в ваших коробках, можна оцифрувати. Якщо ви любите звук на вінілі або вам подобається, як пахнуть старі сторінки, то не варто позбавлятися від улюблених речей. Але, тим не менш, можна почати читати електронні книги й поміщати важливу інформацію в хмарні сховища.

Оцифрування вбереже від купи документів і фото, які зазвичай припадають пилом в альбомах. Тепер їх можна помістити в окрему теку в хмарі.

5. Порядок починається з групування

При виборі місця для зберігання, необхідно групувати і розміщувати речі разом за типом. Чим логічніше буде угруповання, тим легше буде підтримувати порядок і жити з цими речами.

Сортуйте всі предмети — подібне до подібного. Для тих речей, які не вдасться класифікувати, а таких обов’язково буде чимало, потрібно завести окрему коробку.

6. Для кожної речі — своє місце

Крім того, що потрібно враховувати частоту використання предмета і до якої класифікації він належить, слід також пам’ятати, що у нього можуть бути певні умови зберігання. Деякі речі не можна залишати в приміщеннях з високою вологістю, щось може вигоріти на сонці, а для певних предметів потрібне постійне вентилювання. Тому важливо підібрати упаковку, враховуючи всі вимоги до зберігання певних предметів.

7. Ніякого фанатизму

У спробах упорядкувати особисті речі, можна трохи перестаратися. Не варто упаковувати кожен болт окремо, особливо, якщо у вас в будинку зберігається всього з десяток болтів і п’ять цвяхів. Якщо занадто посилено займатися поділом категорій, то це лише призведе до того, що у вас витрачатиметься багато часу на підтримання порядку та правильного зберігання. Сортування тарілок за кольорами — це вже не любов до чистоти і порядку, а скоріше симптом розладу.

8. Маркування — обов’язково!

Якщо ви любите порядок і прагнете, щоб все майно перебувало в будинку в цілісності, і ви легко могли б знайти потрібне, доведеться попрацювати. Іноді в пошуках пари рукавичок можна перерити масу ящиків, що зведе всі ваші минулі праці нанівець.

А ось якщо всі ваші шафки, полички та коробки матимуть відповідне маркування — пошук буде суттєво спрощено. Підпишіть, де і що у вас зберігається і це дозволить не тільки підтримувати чистоту, а й завжди знати, де знайти потрібну річ. Особливо зручним маркування виявляється під час пошуку сезонного одягу та речей тривалого зберігання.

9. Зберігайте майно там, де воно вам знадобиться

Ви можете подумати, що це чергова порада, але тільки цього ніхто не дотримується. Шарфи найдоречніше розташувати поруч з виходом, щоб можна було легко надіти потрібний аксесуар. А ось спорядження для походів, яке використовувалося один раз і кілька років тому, варто заховати якнайдалі. Так вам легше буде складати всі предмети на свої місця.

Висновок з цього правила: протягом року речі повинні кочувати з кімнати в кімнату або з полиці на полицю, в залежності від сезону.

10. Ретельне планування

Бажання зробити те, що накопичувалося роками за пару днів цілком виправдано. Однак, що не старайся, так не вийде. Щоб правильно організувати простір буде потрібно набагато більше ніж два дні. Тут не варто поспішати, важливо все обдумати і переходити на нову систему зберігання поступово.

Іноді проблеми практичності і ергономіки розташування речей в квартирі навіть не помітні відразу. Про це ми дізнаємося тільки коли намагаємося знайти давно забутий предмет. Прийшовши з роботи, ви не стали вішати куртку на місце, оскільки це незручно, вчора ви дуже довго не могли знайти документи, ту що вони потрапили в інший відділ столу, і ви все ще не можете знайти свої улюблені шкарпетки. Проблеми потрібно вирішувати по мірі їх надходження, тому ви сміливо можете скласти план перетворення навіть на рік вперед. Почніть втілювати його не поспішаючи і по черзі. Буде корисно періодично пройтися по квартирі і оглянути її, озброївшись ручкою та блокнотом. Зробіть собі умовний план кімнат і позначте місця, що піддаються найбільшому засміченню. З такими зонами і потрібно розібратися в першу чергу.

11. Чужа думка

Якщо останні п’ять років, встаючи вранці з ліжка, ви билися пальцем ноги об шафу, можливо, прийшов час щось змінити в обстановці? Спробуйте опитати всіх членів сім’ї, у них, швидше за все, є своя думка щодо того, що і де має розташовуватися в приміщенні.

Крім того, попросіть поради у друзів або знайомих, у яких завжди все ідеально чисто. Можливо, вони знають якийсь секрет, який допоможе і вам.

12. Здайте все не потрібне на зберігання

Досить зберігати все вдома. Щоб організувати простір правильно, пора навчитися позбуватися від старих  і майже не використовуваних речей. Це зовсім не означає, що все потрібно викинути. Є й інша альтернатива.

Все ніяк не можете розлучитися з купою старого одягу? Не знаєте, куди покласти старе спортивне обладнання? Сьогодні є відмінне рішення — здати все це на індивідуальне зберігання. Для киян відмінним рішенням стане професійний сервіс зберігання речей «Столична Кладовка». Ми пропонуємо велику кількість індивідуальних боксів різних розмірів і прийнятні ціни на оренду, тому кожен зможе звільнити місце в своїй оселі й помістити все непотрібне на зберігання. При вартості боксу розміром 1 кв.м всього за 13 грн в день, ви спокійно досягнете чистоти та порядку.

Послуги для Вас