Безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

У КИЄВІ ПОЧАСТІШАЛИ КВАРТИРНІ КРАДІЖКИ: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ?

 

Більшість наших співвітчизників не замислюються над способами збереження свого майна і вибору схованок. Як повідомляють експерти, цей літній сезон обіцяє бути багатим на кількість квартирних крадіжок. Їх число збільшиться на 20-30%. З урахуванням того, що українське житло в основному не захищене (за статистикою, з 800 тис. Квартир в Києві – лише 80 тис.оснащені сигналізацією), для злочинців роботи «поле неоране». Ми спробували з’ясувати, які місця наші співгромадяни використовують в якості схованок для зберігання цінних речей і чи легко грабіжникам їх знайти.

НАДІЙНІ СХОВАНКИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ

В основному українці не надто винахідливі у виборі таємних місць для грошей і коштовностей і вибирають для цих цілей традиційні місця гардеробні, кишені в одязі, білизну, постільні приналежності і т.д. Логіка тут така: якщо грошей не видно, то злодії не будуть копатися в речах і не подумають їх там шукати.

Ось найпоширеніші місця, де українці зазвичай роблять схованки. Саме їх зловмисники перевіряють з самого початку:

  1. Книги, комоди і полки, диски і вазони;
  2. Морозилки, холодильники, мікрохвильовки і т.д .;
  3. Місця за картинами, килимами, в туалетних бачках і т.д .;
  4. Грати в вентиляції;
  5. Комп’ютерна техніка, телевізори, музичні центри.

На жаль, знають всі, українські жителі мають звичку зберігати цінні речі в популярних схованках, які злодії перевіряють першочергово. Крадіжка завжди планується довго і скрупульозно, вивчаються всі деталі, зазначається термін відсутності господарів і т.д., але сам процес триває всього пару хвилин. Зазвичай шансів на те, щоб повернути втрачене, дуже мало, адже правоохоронні органи не особливо охоче беруться за розслідування подібних злочинів. При цьому поліція попросить надати докази того, що вкрадені речі дійсно належали вам. Потрібно надати чеки на покупку коштовностей і техніки. З цього випливає, що запобігати можливості крадіжки доводитися заздалегідь і самостійно. Фахівці рекомендують ховати особливо цінні речі в закриті тайники, а також ніколи не тримати їх на видному місці. Це змусить грабіжника витратити на їхній пошук більше часу. Навіть звичайний сейф допоможе в цій справі, якщо він буде прикручений до підлоги і оснащений замком.

Якими б не були грабіжники винахідливими, все ж є такі схованки, куди вони рідко заглядають:

  • Порожнина карниза порожнеча всередині дозволить помістити як згорнуті гроші, так і дрібні прикраси;
  • Верхня рама в міжкімнатних дверях тут можна зробити надійний схованку;
  • Порожнини в меблів в стелажах, підвіконнях, шафах і т.д.

Юристи стверджують, що всі дії щодо захисту громадянами свого майна можуть бути виправдані. Будь-яка креативність в цьому питанні допоможе в справі захисту від крадіжки.

Але зайва винахідливість в цій ситуації теж може зашкодити. У практиці фахівців Одеського карного розшуку був випадок, коли морський службовець у відставці обладнав у своїй квартирі своєрідну сигналізацію сирену з підводного човна, на якій служив  як нагадування. І коли в приміщення заліз зловмисник і сирена несподівано включилася, він помер від страху прямо на місці.

ЯК СТВОРИТИ ПЕРЕШКОДИ ДЛЯ КРАДІЖКИ

Перш за все, для зменшення ризику крадіжки, потрібно перебувати в дружніх відносинах з сусідами. Якщо ви плануєте довгу відсутність, можна попросити їх періодично наглядати за вашими вхідними дверима з метою виявлення так званих «сигнальних маячків». Це можуть бути як тонкі нитки, так і сигаретні обгортки. Експерти пояснюють, що вставлена ​​у дверну щілину нитка дозволяє злодіям відстежувати, чи відкриваються двері. Якщо нитка на місці, то це означає, що вдома нікого немає довгий час. Це служить сигналом для злодіїв про те, що можна «працювати».

Від надійності замка залежить те, наскільки швидко грабіжник зможе проникнути в ваше житло. Даний процес може тривати від тридцяти секунд до п’яти хвилин, стільки ж витрачатиться на огляд приміщення. Якщо грабіжник діє за наводкою і має конкретну мету (цінності, документи, ювелірка і т.д.), яка вивчена до деталей, для скоєння крадіжки вистачає тридцять секунд. У цьому випадку навіть наявність сигналізації не стане на заваді. Завдання господаря полягає в тому, щоб ускладнити справу злочинцеві якомога сильніше.

Експерти радять приділити особливу увагу вхідним дверям. Оптимальний варіант подвійні двері. Часто люди вважають, що перші двері повинні відкриватися складно, а другі простіше. Однак, на практиці все навпаки: якщо злочинець легко відкриє перші двері, то другі, зі складним замком, зможе затримати його надовго, що дасть можливість охоронній фірмі з’явитися вчасно. Також в квартирі можна поставити систему контролю за доступом шляхом сканування відбитків пальців виключно членів сім’ї, обходячи навіть близьких друзів. Суть полягає в тому, що ви обладнаєте одну або пару кімнат в квартирі цією системою і вхід туди буде можливий тільки своїм. Відповідно, для виключення можливості проникнення через балкон або вікно, потрібно встановити на них додаткові ролети, а також спеціальну фурнітуру. Експерти відзначають той факт, що чим складніша система захисту приміщення (наявність замкових броненакладок, секретні коди і т.д.), тим менше шансів у зловмисників проникнути в ваше житло.

Якщо ви шукаєте більш надійний спосіб збереження вашого майна, можна звернутися на склад індивідуального зберігання «Столична Кладовка». Це надійний, сучасний комплекс, який пропонує послуги з тимчасового зберігання речей. Індивідуальні бокси обладнані таким чином, що ваше майно буде перебувати під надійним захистом. Вам нададуть будь-яку площу під ваші речі на термін від одного тижня, або ж на період, який ви забажаєте.