Безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

Як зберігати зимовий спортінвентар?

Зима — чудовий час для активного проведення часу. Лижі, сани, сноуборд, ковзани — варіантів «помічників» для проведення дозвілля безліч. Для одних споживачів спортивний відпочинок — це розвага. Для інших — спосіб життя. Як правильно організувати сезонне зберігання зимового спортивного інвентарю?

Зберігання лиж взимку

Лижі — найбільш популярний та затребуваний спортивний інвентар для зимових тренувань, а також прогулянок засніженими доріжками. Але й вони можуть бути різними — бігові, універсальні, гірські. У свою чергу, виділяють девайси для виконання трюків та кульбітів, екстремальних спусків, трасові, скіборди, фрірайдові моделі та ін. Вартість спорядження, часом, досягає захмарних висот. Скоротити витрати на ремонт лиж й забезпечити їх тривалий експлуатаційний термін допоможе правильний догляд та зберігання взимку між катаннями.

Незалежно від моделі інвентарю виконайте кілька нескладних кроків:

  • занесіть лижі в тепле приміщення;
  • висушіть, розмістивши подалі від батарей та інших обігрівальних приладів;
  • розміщуйте на зберігання лижі носами догори, зафіксувавши їх у стіни за допомогою кріплень.

Важливо. Слідкуйте за тим, щоб кріплення були виконані з якісного матеріалу, аби не іржавіли і не розхитувалися. Гарна ідея —використання спеціальних настінних кронштейнів для зберігання лиж.

Після того, як інвентар буде висушений, його загортають в щільну м’яку тканину та прибирають для зберігання у відведене для цих цілей місце.

Особливості сезонного зберігання лиж

Якщо взимку лижі необхідно готувати до нетривалого зберіганню, то в теплу пору року вони використовуються хіба що під час подорожей в снігові країни. Варіантів сезонного зберігання зимового спорядження є декілька.

Де не можна зберігати лижі Оптимальні місця для сезонного зберігання лиж
На відкритому балконі, у ванній кімнаті, на кухні, в приміщеннях з високою вологістю, інтенсивним впливом сонячних променів, значними змінами температур. Сухе, з нормальною вологістю приміщення, в яке не потрапляють прямі сонячні промені, обладнане спеціальними стелажами, кріпленнями, кронштейнами.

Отже, зберігайте лижі вдома — в кімнаті, коморі, в коридорі, холі.

Уникайте впливу на них вологи, високої температури та ультрафіолету.

Сезонне зберігання лиж вдома: склад в коморі або елемент дизайну

Думаєте, лижі в кімнаті — недоречний елемент? Вони стануть стильною деталлю інтер’єру, надавши приміщенню особливий шарм й наповнивши атмосферу нотками скандинавської стилістики. Таке собі шале в багатоповерхівці. Не обов’язково зберігати лижі влітку в щільному футлярі на стелажі. Здивуйте домочадців і друзів, розмістивши улюблений інвентар на стіні або стелі.

Сезонне зберігання лиж в гаражі: простір в стилі Спорт

Гараж — будиночок для автомобіля. Але тільки не в нашому випадку! Згадайте знамениті «гаражні» розпродажі американців, посиденьки жителів пострадянського простору за приємною бесідою. У гаражі неодмінно знайдеться місце не тільки «залізному коню». Підготувавши лижі, розташуйте їх для зберігання на стелажі або полиці. Не варто розташовувати лижі поруч з іншими предметами — вони гідні верховенства. Важливо:

  • забезпечити відсутність значних температурних змін у гаражі на весь період зберігання;
  • усунути зайву вологість шляхом обігріву або утеплення будівлі;
  • регулярно перевіряти стан інвентарю в процесі зберігання і показники зовнішніх умов.

Пам’ятайте — зберігання пластикових та дерев’яних лиж відрізняється. Не забувайте про палиці — про них необхідно також подбати.

1 етап Обробка мильним розчином, нашатирним спиртом, висушування.
2 етап Чищення та змащення кріплень для захисту від зовнішніх впливів. Використовуйте спеціальні засоби або вазелін.
3 етап Відшліфуйте мікротріщини та відколи в разі їх виявлення, а також покрийте лижі лаком.
4 етап Дерев’яні моделі лиж покрийте смолою, пластикові — парафіном.
5 етап Упакуйте лижі для сезонного зберігання: дерев’яні — зв’яжіть біля носів і п’ят та помістіть в розпірки (10 см). Пластикові  зв’яжіть разом і помістіть в чохол.

Лижні черевики готують до сезонного зберігання наступним чином:

  • внутрішню «шкарпетку» виймають, перуть, сушать;
  • зовнішній черевик очищають від забруднень;
  • з’єднують зовнішню та внутрішню частини черевика (в останню — помістіть сухий папір);
  • застібають черевики й розміщують для зберігання поруч з лижами.

Правильно «законсервовані» лижі спокійно дочекаються настання холодів.

Зберігання лиж на складі в Києві: просто і практично

Якщо у Вас немає бажання або можливості займатися сезонним зберіганням самостійно — довірте цю задачу професіоналам. Досить знайти найбільш зручно розташований склад індивідуального зберігання речей та укласти договір. Фахівці подбають про Ваші лижі на вищому рівні. Напевно доречно відзначити в даному контексті, наш склад — «Столичну Кладовку».

Сноуборд: лайфхак для екстремалів

Як зберігати сноуборд влітку? Існує кілька обов’язкових правил підготовки до сезонного зберігання. Серед них:

  • обов’язковий «технічний» огляд девайса в майстерні;
  • наявність спеціальних кріплень і кронштейнів для дошки;
  • забезпечення стабільного температурного режиму в приміщенні.

Сноуборд оглядають, полірують, заточують канти, натирають парафіном. Кріплення необхідно відокремити від основи, очистити, болти змастити мастилом. Покладіть їх в коробку. Зберігайте сноуборд виключно в горизонтальному положенні. Уникайте навантаження на дошку — її дуже легко деформувати. Використовуйте гаки для підвішування девайса, полиці, стелажі для розміщення. В разі відсутності — покладіть дошку ковзаючою поверхнею вниз на шафу або під ліжко.

Не забудьте про ковзани

Любителям льодових прокатів варто подбати про своє «взуття». Як правильно зберігати ковзани влітку? В першу чергу — уникати вологи. Головний ворог ковзанів — іржа. Насухо витріть леза, покрийте їх машинним маслом або спеціальним мастилом. Набийте черевики папером, обробіть їх кремом для взуття. Помістіть інвентар в коробку та розмістіть на полиці для сезонного зберігання. Ідеальний варіант — покупка захисних текстильних чохлів на леза.

Готуй сани влітку

Любиш кататися — люби і саночки … зберігати. Розміщення саней на балконі або лоджії для сезонного зберігання — прямий шлях до іржі. Та й пластикові моделі можуть постраждати від впливу температур. З пластиком простіше — такі санки менш габаритні. Їх достатньо насухо протерти й розмістити в місці для зберігання. Дерев’яні моделі з полозами необхідно підготувати ретельніше. Полози очистіть, протріть вологою та сухою тканиною, обробіть мастилом. Ніколи не кладіть на санки інші предмети, речі, щоб уникнути деформації спорядження. В разі кріплення саней для зберігання стежте, щоб на них не чинився тиск з сторін.

Сезонне зберігання лиж, саней, сноубордів, ковзанів -— завдання нескладне. Особливо, якщо підійти до її вирішення з фантазією і знаннями.