Безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

Історія розвитку self storage в світі та Україні

Вперше над організацією спеціальних місць, з метою зберігання речей, задумалися ще стародавні єгиптяни в 4 столітті до нашої ери. Почали вони з продовольчих товарів. Лише через якийсь час з’явилися перші склади для зберігання речей. При цьому, вся територія складу чітко ділилася на конкретні зони. Єгиптяни любили системність та дотримувалися суворої симетрії в усьому.

Кожне відділення було позначено своїм індивідуальним кольором для швидкого знаходження продовольчого товару або зброї, коштовних речей. А з метою створення необхідних умов зберігання тієї чи іншої продукції, монтувалися спеціальні дренажні пристосування, облаштовувалася вентиляція.

Як завжди, з єгиптянами за право першості сперечаються китайці. Можна часто почути легенду, що близько 6000 років тому, жив у Стародавньому Китаї в місті Ціан хоробрий воїн, який в пам’ять про бойові походи, зберігав вдома свої трофеї — кістки ворогів та зброю. Перемог у воїна було достатньо, а трофеїв з поля битв настільки багато, що його дружина не витримала і попросила прибрати з дому все зайве. Воїн образився, але дружині заперечувати не став. Зібрав свої речі, розклав по глиняним горщикам, викопав у полі глибоку яму, і акуратно розставив горщики вздовж стінок в ямі. Це був перший Self-Storage made in China.


Часи розквіту популярності та період затишшя

Після древніх єгиптян та китайців складами почали займатися римляни. У період розквіту могутньої Римської імперії зберіганню товару приділялося багато уваги. Тому дану епоху можна сміливо називати золотим століттям становлення такої послуги, як self storage або індивідуальне зберігання. Пояснювався пік популярності складів дуже просто — Римська імперія славилася своїми торговими шляхами, завоюваннями і величезним числом мандрівників. І всім потрібно було десь та щось зберігати.

Однак вже до 500 р. до нашої ери потреба в додаткових контейнерах та приміщеннях для зберігання продукції й товару різко знизилася. Тож оскільки прибуток від оренди дуже швидко зійшов до мінімуму, сховища надовго вийшли з вжитку. На цілих 10 століть світ майже зовсім забув про можливість створення громадських та індивідуальних складських будівель.

Набір висоти

Першою країною, яка взялася за відновлення послуги self storage, виявилася … Венеція. Географічно випадково опинившись на перетині значних торгових шляхів, що пролягають від Азії до Європи, Венеціанська республіка почала активно створювати склади. Саме венеціанцям належить ідея ведення обліку товару, що надійшов для зберігання.

Естафету перехопили англійці, яким знадобилося десь залишати товари, що переправлялися або приймалися, такі як чай, бакалія, прянощі, сільськогосподарська продукція, хутра та коштовності. А заможним джентльменам, котрі збиралися в тривалі подорожі колоніальними країнам, підприємливі британські банкіри пропонували послуги зберігання майна. Як правило, це були стайні, в яких залишалися коні та карети, а на других поверхах зберігалося майно та цінності мандрівників до моменту їх повернення.

Після них за створення складів взялися європейці, яких спонукала на цей подвиг промислова революція.

Але тільки американці змогли дійсно розвинути self storage, внісши в цю послугу власні, незамінні нововведення.

Американський Self Storage

До сих пір ще вважається, що індивідуальне зберігання з’явилося в США з часів перших поселенців, коли один з них, П. Мінует, почав виділяти місця на власній території під різні речі від місцевого населення. В основному, він наповнював контейнери голландськими хутром, які привозили торговці.

Перший відомий реальний склад індивідуального зберігання на території Сполучених Штатів був заснований братами Мартіном і Джоном Бекінсами в 1891 році в Омасі, штат Небраска. У 1906 році бізнес компанії «Bekins Van and Storage Co» було розширено до Каліфорнії. Брати займалися не тільки зберіганням речей, а й мувінгом, тобто перевезеннями і переїздами. Що цікаво, компанія існує до цих пір.

І нарешті, в 50-х роках двадцятого століття, з’явилися перші склади для індивідуальних завдань.

1958 рік називають роком зародження сучасної послуги self storage, яка і стала поширюватися, охоплюючи все більше і більше країн світу. Саме в цьому році у Форт-Лодердейл у штаті Флорида відкрився перший склад індивідуального зберігання «Lauderdale Storage», таким яким ми знаємо їх зараз. Саме з тих пір, для зберігання на склади привозять не тільки продукцію компаній або товар, призначений для дистрибуції, а й різні дрібні речі індивідуального споживання. Американці дуже мобільні, тому їм постійно потрібно десь щось залишати.

Згідно зі статистикою, на кожного жителя Америки, припадає трохи менше 1 квадратного метра додаткової корисної площі, призначеної для зберігання речей.

На сьогоднішній день число подібних складських комплексів індивідуального зберігання на території США налічує понад 50 тис. об’єктів загальною площею більше ніж 210 млн. кв. м. Кожен 10 американець користується послугами оренди міні складів та боксів.

Заповзятливі американці, зуміли зв’язати індустрію зберігання з розвагами. Уже багато років шоу «Мисливці за контейнерами», «Storage Wars» та інші збирають багатомільйонну аудиторію по всьому світу і підтримують азарт глядачів та інтерес потенційних користувачів послуги. Більш докладно про це в нашій статті Битва за контейнери.

Індивідуальне зберігання в Європі

Незважаючи на деякий середньовічний та пізніший досвід, європейці оцінили переваги сучасного індивідуального зберігання тільки в 80-і роки XX століття. Тому можна сказати, що на Старому Континенті індустрія все ще в стадії розвитку. На що впливає велика інертність і менша мобільність європейців. Досить зазначити, що всього в 6 країнах налічується близько 80% всіх складів Self Storage. Безумовний лідер в зберіганні — Великобританія, потім Франція, Німеччина, Іспанія і Нідерланди. І незважаючи на те, що скоріше за все, індустрія Self-Storage в Європі ніколи не досягне американського рівня, поступово та крок за кроком і тут зростатиме кількість квадратних метрів на одну людину.


Історія розвитку Self Storage в Україні

Перші індивідуальні бокси в Україні з’явилися ще за часів Радянського Союзу, з появою перших гаражних кооперативів. Найчастіше, сім’ї які не мали свого автомобіля, використовували гараж, як склад для зберігання та накопичення речей. Пізніше їх стали здавати в оренду, як міні склади. Дотепер ця послуга, хоч і вважається анахронізмом та й  загалом ненадійним місцем, але продовжує існувати. Ну, а перша справжня оренда міні складу або повноцінного сучасного боксу для індивідуального зберігання в Україні стала можливою в 2015 році. Орендовані бокси, комірки або контейнери, як правило, розміщуються в повністю ізольованому приміщенні з багаторівневою охороною та можливістю цілодобового доступу до своєї комори. Всі сховища оснащені індивідуальним освітленням, протипожежною сигналізацією та іншими досягненнями цивілізації. Орендувати можна будь-яку площу від 1 м2, на будь-який термін, навіть тиждень. Обов’язково підписується договір, а також є можливість застрахувати бокс. Зрозуміло, що  це набагато надійніше звичайного гаража, який може знаходитися в кооперативі, що охороняється.

Вже зараз склади індивідуального зберігання присутні не тільки в Києві, а й в багатьох інших українських містах. Клієнту зручно вибирати не тільки за ціною, але й за місцем розташування складу. Багато операторів готові організувати доставку речей, надати прямо на місці пакувальні та інші потрібні матеріали.

Особливістю українського Self Storage є не скільки мобільність населення, а й бажання звільнити свої квартири та балкони від непотрібних, але дорогих серцю або сезонних речей. Також в міні складах зацікавлені численні невеликі інтернет магазини, служби доставки або стартапи. Як правило, ціна оренди невеликої комори така сама як і ціна маленького стаканчика кави в день, тож це можуть собі дозволити різні верстви населення.

В цілому розвиток сервісу індивідуального зберігання речей в Україні знаходиться на гідному рівні, відповідає загальноєвропейським тенденціям, а зростаюча конкуренція сприяє поліпшенню якості роботи та задоволеності клієнтів. Створена та функціонує «Українська Асоціація Компаній Індивідуального Зберігання», куди входить більшість операторів ринку, яка служить інтересам розвитку галузі та захисту споживачів.

А Ви готові стати частинкою світового тренду і звільнити свій будинок від непотрібних речей? 

Ласкаво просимо в свій склад індивідуального зберігання!