0 800 33 96 26
Безкоштовно з усіх стаціонарних і мобільних телефонів в Україні

Договір оренди складського приміщення? Підписуйте правильно!

Критерії вибору складу

Складські приміщення – це споруди, призначені для розміщення і зберігання різних предметів. Такі приміщення також іменуються, як нежитлові. Під час вибору складу слід звернути свою увагу на наступні чинники:

 1. Розташування об’єкту (наскільки буде Вам зручно до нього добиратися).
 2. Якість приміщення.
 3. Дотримання температурного режиму.

Щоб уникнути яких-небудь спірних ситуацій, неприємностей і ризиків, рекомендуємо оформляти договірні відносини відповідно до чинного законодавства України. Якщо Ви вирішили взяти в оренду складське приміщення, пам’ятайте, правовідносини врегульовані двома кодексами – Цивільним і Господарським.

Правильне оформлення договору оренди складського приміщення

Дуже важливо, при оренді нежитлового приміщення скласти відповідний договір виключно лише письмово. Якщо досягти консенсусу усно, то, у разі виникнення суперечок, доведеться в суді доводити існування правовідносин. Договір оренди приміщення має істотні умови. Простіше кажучи – це усе ті важливі моменти, які обов’язково слід прописати в документі. До них відносяться:

 • Об’єкт оренди (перелік і ціна приміщення);
 • Термін договору;
 • Розмір плати за оренду;
 • Процес передачі приміщення в користування, а також умови повернення об’єкту;
 • Відповідальність сторін у разі невиконання своїх обов’язків.

У договорі необхідно вказати не лише об’єкт, але і мету його використання, як правило, зберігання предметів. У тих випадках, коли договір укладається на тривалий термін, то обов’язково вкажіть, на кого покладається обов’язок по ремонту приміщення.

Термін оренди встановлюється за згодою обох сторін. Якщо термін перевищуватиме 3 роки, то договір оренди складського приміщення засвідчується нотаріально.

Дуже важливим моментом при складанні угоди є орендна плата. Ставку слід прописувати уважно. Розмір може бути встановлений за один метр квадратний або ж за усе приміщення. У угоді вказується періодичність оплати. Наприклад, щодня, тиждень, місяць. Зазвичай, оплата відразу робиться за перший місяць і платіж-гарантія. Обов’язково необхідно зафіксувати випадки, коли гарантійна оплата повертається, а коли ні. Слід чітко прописати, коли можлива зміна ціни.

Договір оренди нежитлових приміщень повинен включати усі можливі права, а також обов’язки кожної сторони. Це дозволить себе підстрахувати від неправомірних дій в майбутньому. Передбачте в обов’язковому порядку відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов угоди. Якщо якась сторона порушить свої зобов’язання, вона буде нести певну відповідальність.

Відповідно до статті 284 Господарського кодексу України, якщо на протязі місяця ніхто із сторін не виявив бажання розірвати договір оренди, то він автоматично подовжується на той же термін і на тих же умовах. Ви можете в договорі вказати додаткові пункти по виконанню якихось умов. Це абсолютно не суперечить чинному законодавству.

Розірвання договору

Рекомендуємо Вам окремим пунктом прописати в договорі процедуру його розірвання. Окрім цього, Ви маєте можливість розірвати договір на наступних підставах:

 • За погодженням кожної із сторін;
 • За рішенням суду.

Дуже важливо, що будь-яка із сторін може вказати умови, при яких договір автоматично вважатиметься розірваним. Наприклад, не виконання якого-небудь зобов’язання, а саме:

 1. Не внесення плати за оренду;
 2. Псування майна;
 3. Використання об’єкту не за призначенням.

Якщо Ви вирішили укласти договір оренди складських приміщень на невизначений термін, то Ви можете прописати порядок, по якому слід попереджати про розірвання договору. Наприклад, одна із сторін повинна попередити про бажання розірвати угоду за 2 місяці. У разі, якщо не звільнити приміщення в строк, доведеться за час прострочення платити ту суму, яка була встановлена за оренду.

Дотримуючись перерахованих правил укладення договору оренди нежитлового приміщення, Ви зможете врегулювати стосунки в цій сфері і спокійно користуватися складом. Рекомендуємо Вам скачати зразок договору, який стане для Вас орієнтиром при укладенні угоди.